HISTORIA FIRMY

Firma 3S IT Sp. z o.o. od początku swojej działalności związana jest z branżą IT. Od sierpnia 2007 roku do stycznia 2014 roku funkcjonowała pod nazwą CocoSpace. Zmiana nazwy oraz przekształcenie firmy w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością był kolejnym krokiem w rozwoju. Dzisiaj firmę tworzy 14 wysoko wykwalifikowanych osób i zajmuje ponad 120m2 powierzchni biurowej. Do końca 2016 roku planuje się zatrudnić kolejnych 4 specjalistów. Usługi 3S IT Sp. z o.o. skierowane są do klienta biznesowego, a ich zakres systematycznie się rozszerza. Rozpoczynaliśmy od napraw komputerów, by z czasem zaoferować naszym Klientom usługę outsourcingu IT i profesjonalne usługi doradcze.

Zgłaszanie incydentów związanych z nieprawidłowym działaniem komputerów czy sieci zarządzane są przez system typu Ticketing Tool. Większość reakcji odbywa się zdalnie dzięki czemu minimalizujemy czas reakcji i rozwiązania zgłoszenia. Od 2014 równolegle do outsourcingu IT rozwinęliśmy swoje usługi o rozwiązania multimedialne. Rozwiązania są dedykowane do biur, fabryk i powierzchni handlowych. Jesteśmy autorem wielu dedykowanych aplikacji takich jak: wayfinder, gry, systemy typu raporting tool. Multimedia to nie tylko oprogramowanie, dzięki licznym szkoleniom i wdrożeniom posiadamy wiedze techniczną w zakresie projektowania, wdrażania i utrzymania systemów audio – wideo. Ciągła chęć rozwoju Zespołu kreuje nowe usługi i rozwiązania IT jakie przedstawiamy naszym Klientom.

 • 2017

  Kolejna rekonstrukcja struktury firmy ze względu na potrzeby Państwa, Wykreował się w naszych zasobach dział R&D oraz rozbudował dział Developerski. Powstało 11 autorskich innowacyjnych aplikacji przeznaczonych dla klienta korporacyjnego, które optymalizują i usprawniają procesy wewnątrz każdej firmy.
 • 2016

  Reorganizacja struktury firmy oraz rozwój z zakresie techonologii Digital Signage. Zwiększenie zakresu oddziaływania o nowe sektory Retail i Fabryki spowodowały zwiększenie obrotów oraz ugruntowało pozycję firmy na tle konkurencji. Uczestnictwo w licznych wydarzeniach targowych oraz promocyjnych pozwoliło zapoznać szeroką rzeszę firm z naszymi usługami. Powstała pierwsza autorska aplikacja.
 • 2015

  Realizacja z powodzeniem dwóch największych projektów w historii firmy. Ekspansja na rynek Retail. Zespół liczy już 14 osób i znowu brakuje powierzchni biurowej.
 • 2014

  Zmiana formy prawnej poprzez wyodrębnienie zorganizowanej przedsiębiorstwa. Przeniesienie oddziału firmy na ulicę Kościuszki 23/25. Nowe biuro, nowe miejsca pracy. Kolejne nowe wyzwania dają perspektywę dalszego rozwoju. Przystępujemy do dwóch największych projektów. Kolejni Klienci korporacyjni są zadowoleni z naszych realizacji.
 • 2013

  Siedziba firmy została przeniesiona do Łódzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Pierwsza umowa ramowa na dostawę sprzętu i oprogramowania do Klienta korporacyjnego.
 • 2012

  Pierwsza referencja potwierdzająca, że Program TEON prawidłowo rozliczył dotacje na ponad 200 mln złotych. Zamontowano wewnętrzny system wzmocnienia sygnału GSM na ponad 4 tys. m2 powierzchni biurowej. Powstają pierwsze etaty.
 • 2011

  Powstała pierwsza autorska aplikacja TEON, stworzona na potrzeby podmiotów realizujących zadania inwestycyjne finansowane ze środków zewnętrznych, w tym dotacji UE. Kolejne realizacje sal konferencyjnych podnosi nasze kompetencje i pozwala na rozwój w tym zakresie.
 • 2010

  Zakres usług rozszerzył się o tworzenie aplikacji oraz szkolenia specjalistyczne, m.in. „Zarządzanie Systemem Bezpieczeństwa Informacji” zgodne z Normą ISO 27001:2005, „Ochrony danych osobowych” zgodne z wytycznymi GIODO, „Audytor wewnętrzny”, „Świadomość kierownika jednostki”. Pierwsza umowa na kompleksową obsługę informatyczną firmy.
 • 2009

  Firma otrzymała status Autoryzowanego Dealera DEVOLO i rozpoczęła promocję i dystrybucję technologii Power Line Communication (PLC) w Polsce. W tym samym czasie wprowadzona została usługa projektowania oraz wdrażania rozwiązań audio-wizualnych do sal konferencyjnych i kinowych, wyposażonych w najnowszej generacji urządzenia m.in. projektory, ekrany, systemy nagłośnienia czy systemy do tłumaczeń symultanicznych.